Menü
Sepetiniz

MAKAM GOLD Hurma Reyhan 250 ML 12´li Paket

MAKAM GOLD Hurma Reyhan 250 ML 12´li Paket
MAKAM GOLD Hurma Reyhan 250 ML 12´li Paket
Yeni -10 % Tükendi
MAKAM GOLD Hurma Reyhan 250 ML 12´li Paket
MAKAM GOLD Hurma Reyhan 250 ML 12´li Paket
MAKAM GOLD Hurma Reyhan 250 ML 12´li Paket
This offer ends in:
Gün
Saat
Dakika
Saniye
648,00TL
720,00TL
  • Stok Durumu: Tükendi
  • Model: CKLNS359

Açıklama

Makam Gold Hurma Reyhan İçeceği

Makam İçecek, reyhanın aromasını ve hurmanın, lezzetini birleştirerek Makam Gold Hurma Reyhan içeceğini sofralarınıza ve damak tadınıza sunuyor. İçerisinde tatlandırıcı, renklendirici ve koruyucu içermeyen iki farklı lezzetin bir arada olduğu Makam Gold Hurma reyhan içeceğini afiyetle tüketebilirsiniz.

İçindekiler: Su, Hurma (%35), Reyhan, Limon, Siyah Havuç Konsantresi.

- Alkolsüz içecekler tebliğine uygun olarak üretilmiştir.


Hurma ve Reyhan


Hurma kullanımı eski çağlara kadar uzanan hurma ağacının lezzetli meyvesidir. Medine, medjul, amber gibi birçok farklı çeşidi ile hurma ağacı özellikle ortadoğu bölgesinde yetiştirilir.Meyveleri kuru veya yaş olarak tüketilir. Tüm hurma çeşitleri karbonhidrat, doymamış yağ asitleri, protein ve lif bakımından çok zengindir. Hurma ayrıca 15 farklı mineral ve C, B1, B2, A vitaminlerini de içerir. Hurma, insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10'dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim insanları, insanın sadece hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler.

Bilimsel adı "ocimum basilicum" olan reyhan fesleğen ile aynı aileye aittir. Halk arasında fesleğen olarak da bilinen reyhan güzel kokusu ile hem sıcak hem de soğuk birçok yemeğin önemli malzemelerinden biridir. Osmanlı Saraylarının vazgeçilmez şerbetlerinin ham maddesidir. Antibakteriyel özelliği olan reyhan vücudu temizlemede oldukça etkilidir. Osmanlı Devletinde sadece şerbet olarak tüketilmezdi. Aynı zamanda saray sultanlarının cilt güzelliği için kullanırdı.

Kokusu itibariyle dünyada daha çok aroma artırıcı olarak bilinse de faydaları itibariyle bir çok ülke mutfağında kendine yer bulmuştur. Birçok sağlık sorunu ve hastalık için iyileştirici etki gösterir. Tazesi, kurutulmuş halinden daha faydalıdır ancak kurutulmuş halinden de özellikle çay yapılarak birçok fayda elde edilebilir. Ayrıca alternatif tıp uzmanlarınca şifa niyetine de kullanılan doğal ilaçtır. Ruhsal hastalıklarda sakinleştirici olarak kullanılan reyhan, içeriğinde omega-3 kalsiyum, magnezyum, manganez ve demir gibi maddeler bakımından oldukça zengindir.

Güvenilir Ambalaj
Güvenli Alışveriş
ÜCRETSİZ KARGO
Sağlıklı Cam Şişede