Menü
Sepetiniz

Ürün Kullanımı ve Saklama

Ürün Kullanımı ve Saklama

Makam İçecek Gıda ve Dış Ticaret A.Ş.’nin ürettiği ürünlerin tümü; dünyada bilinen en sağlıklı saklama kabı olan cam şişelerde şişelenmektedir.


·Ürünlerimiz pastörize edildiği için açılmadan normal oda sıcaklığında 2 yıl muhafaza edilebilmektedir.


·Şişelerin doğrudan güneş altında bırakılması durumunda ürünlerde renk kaybı yaşanabilir.


·Şişeler açıldıktan sonra normal oda sıcaklığında uzun süre bekletilmeden tüketilmelidir. Ürünlerimiz buz dolabında 3–4 gün bozulmadan muhafaza edilebilmektedir.


·Ürünlerimizde meyvelerin doğal ve sağlıklı özelliklerini muhafaza etmelerini sağlaması için arıtılma işlemleri yapılmamakta. Bunun sonucu olarak kullanılan meyve parçacıkları ve bitkilerin tortuları şişenin dibinde birikmektedir. Bu nedenle şişeler açılmadan önce mutlaka ürünlerin bir iki defa alt üst ederek karışması sağlanmalıdır. Şişe ve/veya bardak dibinde kalan tortulu kısım çekinmeden tüketilebilir.


·Ürünlerimiz normal içecek kıvamında formülleştirilmiştir. Buz konulması tavsiye edilmez. Ancak tüm ürünlerimizden en iyi lezzeti alabilmek için normal buzdolabında soğutulması (4 – 10 C’lerde) içilmesi önerilir. Çocuklar için daha ılık hale getirilerek içirilmesinde hiçbir sakınca yoktur.


·Ürünlerimizin başka ürünlerle karıştırılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Özellikle Kızılcık içeceğimizi hazırlayacağınız kokteyller de kullanabilirsiniz.


·Ürünlerimiz keyif içeceği olmakla beraber, içeriğinde kullanılan meyve ve bitkilerin insan sağlına olumlu etkileri olduğu artık tüm dünyada kabul edilmiş bir gerçektir. Ancak ürünlerimiz kesinlikle ilaç niteliği taşımamaktadır. Zararlı içeceklere alternatif olarak üretilmiş faydalı içeceklerdir.


Güvenle Alın ve Afiyetle Tüketin.

Makam İçecek Gıda ve Dış Ticaret A.Ş.